З 30 серпня 2019 р. набула чинності постанова КМУ від 21.08.19 р.
№ 823, якою затверджено два документи:

– порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, що полягає в здійсненні інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

– порядок здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю. Мається на увазі – виїздні перевірки згідно з індивідуальним графіком Держпраці, підготовка висновків про стан дотримання законодавства про працю.

Контроль можуть проводити органи Держпраці та її територіальні органи, а також виконавчі органи міських рад міст обласного значення і сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад.

Підставою для інспекційного відвідування є звернення працівника, щодо якого порушено трудове законодавство, звернення фізособи, у разі, якщо було неправильно оформлено трудові відносини, рішення суду, рішення керівника органу контролю про інспекційні відвідування, якщо надійшла інформація про порушення, доручення прем’єр-міністра України, запит народного депутата або якщо був невиконаний припис.

Перед тим, як зареєструвати необхідність інспекційного відвідування, керівник органу контролю зобов’язаний переконатися в доцільності його проведення.

Не допустити до відвідування інспектора можна якщо в інспектора відсутнє службове посвідчення чи на офіційному веб-сайті Держпраці не оприлюднено рішення Мінсоцполітики про затвердження форми акта інспекційного відвідування.

У травні 2019 року апеляційний суд визнав постанову КМУ від 26.04.17 р. № 295 нечинною та скасував її. Вона встановлювала аналогічні порядки контролю та нагляду у сфері праці, повідомляє uteka.ua.

Leave a Comment