19 жовтня в офіційному віснику Голос України опубліковано зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та до Податкового кодексу України, які набирають чинності через 6 місяців після дня опубдікування.

Вже з 1 січня всі ФОПи можуть тестувати безкоштовне програмне забезпечення, здійснюючи розрахункові операції.

1 група єдиного податку залишається без РРО. Для 2-4 групи єдиного податку можна використовувати POS-термінали та різноманітні програмні пристрої.

З 1 жовтня 2020 року необхідним буде дана операція для всіх, в кого дохід перевищує 1 мільйон гривень, а клієнти можуть скаржитися на товарні чеки, в яких сума перевищує 850 грн.  Для цього необхідно написати скаргу в особистому кабінеті платника податку, після чого буде нарахована компенсація за рахунок штрафних санкцій.

З 1 січня 2021 року РРО будуть застосовувати всі платники єдиного податку 2-4 групи. ФОПам другої групи збільшать ліміт річного доходу. З 1 січня 2021 року річний ліміт доходу платників єдиного податку другої групи підвищується з 1,5 до 2,5 млн грн.

Відбулися зміни й при оформленні звітності. Відтепер необхідно створювати фіскальні звітні чеки, контрольні стрічки, та зберігати їх на звичайних РРО-три роки, а на програмних — до моменту передачі розрахункових документів на фіскальний сервер контролюючого органу.

У разі, якщо програмний РРО не працює, необхідно відразу звернутися до контролюючого органу та повідомити про час і дату початку та закінчення проведення розрахункових операцій про проведення розрахункової операції в режимі оффлайн. Таку операцію можна проводити не більше 36 годин, повідомляє minfin.com.ua.

 

Leave a Comment