16 січня, набув чинності Закон № 340 – IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно протидії рейдерству».

Відтепер запобігати рейдерству можна за допомогою подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

Власник земельної ділянки, зможе встановити вимогу про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту та скасувати таку вимогу. Встановлення чи скасування вимоги є односторонньою угодою – підлягає нотаріальному посвідченню. Така вимога підлягає державній реєстрації.

Плата за оренду не може зменшуватися впродовж всього строку дії договору та за умови його поновлення.

Якщо врожай ще не зібрано, але строк дії договору оренди закінчився, орендар має право на збір такого врожаю або на відшкодування збитків.

Створено нові сервіси, за допомогою яких, можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості.

Відтепер дата закінчення договору рахується від дати його укладання, тому її також обов’язково необхідно вказувати. Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації.

Крім того, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситимуться відопості про ціну майна і речові права на нього.

15 липня 2020 року набудуть чинності положення відносно вимог про нотаріальне посвідчення договору про встановлення земельного сервітуту, плати за користування земельною ділянкою і поновлення договору оренди землі., повідомляє uteka.ua.

Leave a Comment