22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину».

Сума допомоги по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Допомога по частковому безробіттю не надається у разі наявності у роботодавця заборгованості з виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення виробництва.

Якщо працівникові було скорочено тривалість робочого дня, він має право отримати допомогу по частковому безробіттю за кожну годину, на який працівнику було скорочено тривалість робочого часу.

Дана виплата не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати.

Отримати її можна звернувшись до центру зайнятості протягом 30 днів після закінчення карантину.

В разі вимушеного скорочення через карантин допомога надається територіальними органами служби зайнятості, в інших випадках роботодавцем (крім осіб, які працюють за сумісництвом);

Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплат у разі сплати єдиного внеску протягом шести місяців, що передують даті скорочення діяльності;

Не можна роботодавцю розірвати трудовий договір з працівником, з яким виплачувалася допомога протягом періоду, що дорівнює періоду виплати, повідомляє biz.ligazakon.net.

Leave a Comment